A nőjogi szervezetek többszöri egyeztetést folytattak a rendőrséggel a japán édesanya szomorú halála nyomán.


Létrehoztak egy forródrótot, amely lehetőséget biztosít az egyesületek számára, hogy jelezzék, ha a rendőrség nem nyújtott megfelelő támogatást.

Az utóbbi két hónap során számos megbeszélésre került sor a rendőrség és a nőjogi szervezetek képviselői között.

A Patent Egyesület közleménye szerint az együttműködés első lépéseként összeállítottak egy javaslatcsomagot a nők elleni erőszakkal kapcsolatos rendőrségi kommunikációról, valamint közösen feltérképezték a leggyakoribb rendszerhibákat és a legsúlyosabb hiányosságokat az ügyek kezelésében, illetve a rendőrség emellett létrehozott egy közvetlen, 24 órában elérhető forródrótot, ahol jelezhetik, ha a hozzájuk forduló nők nem kaptak megfelelő ellátást a rendőrségtől.

"Ezek az első lépések biztatóak - bízunk benne, hogy az intézményrendszer más szereplői is követik a rendőrség példáját. A nők elleni erőszak felszámolása ugyanis csak akkor valósulhat meg, ha valódi döntéshozói szándék áll mögötte, és ha rendszerszintű, mélyreható változások történnek."

Mint írják, a nőnapon több mint tízezer aláírással adták át a petíciójukat a rendőrségnek, amelyben azt követelték, hogy a rendőrség minden dolgozója kapjon átfogó, alapos képzést a nők elleni erőszakról, hogy ne fordulhasson többet elő, hogy egy nő hiába kér segítséget.

A petíciót azután indították, hogy kiderült, hogy többször is hiába kért segítséget a hatóságoktól volt férje az Magyarországon élő japán édesanya, aki saját otthonában éhet halálra. A rendőrség először azt állította, hogy a nő dohányzott, az okozta a tüzet, majd gunyoros stílusban kezdték kioktatni a kommentelőiket, de később elismerték, hogy a férfi ölhette meg őt, illetve bejelentették, hogy egy évre visszamenőleg újravizsgálják a kapcsolati erőszak miatt tett feljelentéseket és a megszüntetett nyomozásokat is.

Related posts