Tényfeltáró bizottságot alakítottak ki az előtető-ügy körüli részletek alapos kivizsgálására.


Egyetemi tanárok és különböző területeken jártas szakemberek csoportja tényfeltáró bizottságot hozott létre, amely mindazt kivizsgálná, ami az újvidéki vasútállomás felújításával kapcsolatosan történt.

A bizottságot, mint azt annak tagjai a Novának elmondták, azért hozták létre, mert az állam nem végzi a munkáját.

A különböző szakterületeken jártas szakemberek négy albizottság keretében fognak dolgozni.

Ahogy a mondás tartja, egy informális csoport alakult, amelynek tagjai mélyrehatóan kívánják elemezni a dokumentációt. Az ő megközelítésük sokrétű: figyelembe veszik az építészeti, jogi és pénzügyi aspektusokat, emellett a médiával kapcsolatos etikai kérdéseket is szeretnék feltárni.

Az építészeti témákkal foglalkozó albizottság:

Danijel Dašić, aki az építőmérnöki szakma elismert képviselője, oklevelét a legmagasabb szinten szerezte meg. Megbízásai során nemcsak a technikai tudását, hanem a kreatív problémamegoldó képességét is kamatoztatja, így minden projektje egyedi és innovatív megoldásokkal tűnik ki.

Dr. Vladan Kuzmanović, a Belgrádi Egyetem Építőmérnöki Karának elismert és tapasztalt professzora.

A gazdasági és pénzügyi kérdésekkel foglalkozó albizottság:

Dr. Dušan Dobromirov, a Novi Sad-i Műszaki Egyetem kiemelkedő professzora, aki a tudományos közéletben és az oktatásban szerzett tapasztalataival jelentős hatást gyakorol a jövő mérnökeinek képzésére.

Dr. Vladimir Obradović, a Belgrádi Egyetem Szervezéstudományi Karának kiemelkedő professzora, aki a tudományos közéletben és az oktatás terén is jelentős hatást gyakorol.

Dr. Ognjen Radonjić, a Belgrádi Egyetem Bölcsészettudományi Karának tiszteletbeli professzora, aki mélyreható tudományos munkájával és elkötelezett oktatói tevékenységével kiemelkedett a bölcsészettudományok területén.

Dr. Dejan Šoškić, a Belgrádi Egyetem Közgazdasági Karának rendes professzora

A sajtó magatartását elemző albizottság:

Dr. Dubravka Valić Nedeljković, az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának nyugalmazott professzora, aki hosszú éveken át a tudományos élet kiemelkedő alakja volt.

Dr. Rade Veljanovski, a Belgrádi Egyetem Politikatudományi Karának nyugalmazott rendes professzora

Zoran Gavrilović, a Társadalomkutatási Intézet (BIRODI) dinamikus ügyvezető igazgatója.

A jogi aspektusokkal foglalkozó albizottság:

Radmila Dragičević Dičić, a szerbiai legfelsőbb bíróság nyugalmazott bírája

Savo Đurđić, az újvidéki fellebbviteli bíróság nyugalmazott bírája, aki korábban a bírói felsőtanács tagjaként is tevékenykedett, jelentős tapasztalattal bír a jogi területen.

Vladica Ilić, a belgrádi Emberi Jogi Központ irányítója, elkötelezett harcosa az emberi jogok védelmének. Munkássága során számos kezdeményezést indított el, amelyek célja a társadalmi igazságosság és az egyenlőség előmozdítása.

Sofija Mandić jogász, aki az Igazságszolgáltatás-kutató Központban tevékenykedik.

Dr. Tanasije Marinković, a Belgrádi Egyetem Jogi Karának rendes professzora

Vida Petrović Škero, a Szerbiai Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott bírája és egykori elnöke, kiemelkedő szereplője volt a jogi közéletnek. Pályafutása alatt számos fontos döntést hozott, amelyek jelentős hatással voltak a joggyakorlatra és a bírósági eljárásokra Szerbiában. Az ő szakmai tapasztalata és elkötelezettsége hozzájárult a bíróság integritásának és függetlenségének megőrzéséhez.

Jovan Rajić, a jog világának elkötelezett képviselője, aki szakértelmével és elhivatottságával mindig a kliensei érdekeit tartja szem előtt. Rajić ügyvédként nem csupán jogi tanácsadást nyújt, hanem az igazságért való küzdelem szellemében segíti ügyfeleit a legnehezebb helyzetekben is. Az ő neve egyet jelent a megbízhatósággal és a szakmai kiválósággal.

Dr. Vesna Rakić Vodinelić, a Belgrádi Egyetem Jogi Karának nyugalmazott professzora, aki hosszú évek óta meghatározó szereplője a jogi oktatásnak és kutatásnak.

Related posts