A sci-fi filmek világába illő invázióra készültek, de ami végül a kertjükben megjelent, az mindenki számára váratlan fordulatot hozott.

A rakéta, amelynek a Csendes-óceán vizén kellett volna megérkeznie, egy különleges kalandot ígért.
A Falcon 9 rakéta február 1-jén indult útnak a kaliforniai Vandenberg légibázisról, azzal a céllal, hogy biztonságosan térjen vissza a Föld légkörébe, majd a Csendes-óceán vizébe merüljön. Azonban egy váratlan hajtóműhiba következtében a visszatérés irányítása elveszett, és a rakéta törmelékei Európa sűrűn lakott területei fölött kezdtek el zuhanni.
A BBC-nek nyilatkozó Dr. Jonathan McDowell, a Harvard Egyetem asztrofizikusa szerint a Falcon 9 a 17 000 mérföld/órás sebességgel száguldott át Anglia felett, majd Skandinávia érintésével kelet felé folytatta útját. A becsapódás kelet-európai területeken történt, néhány száz mérföld/órás sebességgel.
Lengyelországban, a festői Komorniki falucskájában, Adam Borucki reggel tíz órakor egy meglepő felfedezést tett: a raktára mögött egy elszenesedett fémtartályra bukkant, amely titokzatos történeteket rejtett magában.
"Először azt hittem, egy régi ipari hulladék, de aztán megláttam a méretét és a becsapódás nyomait" - nyilatkozta.
Az objektum méretei 1,5 méter hosszúságot és 1 méter szélességet ölelnek fel, és sajnálatos módon egy világítótestet is megrongált a raktár udvarán.
Borucki azonnal értesítette a rendőrséget, akik a lengyel űrügynökséggel, a Polsával közösen azonosították az objektumot: a Falcon 9 rakéta egy törött darabját találták meg. Ezen kívül egy másik darabot is felfedeztek, amely a lengyel Wiry falu közelében, egy sűrű erdő mélyén rejtőzött.
A Polsa hivatalos tájékoztatása alapján "a Falcon 9 rakéta második fokozata irányítatlanul tért vissza február 19-én, 04:46 és 04:48 között Lengyelország légterében".
A rakéták becsapódásai ismét felkeltették a figyelmet arra a fontos kérdésre, hogy mennyire védettek vagyunk az űrszeméttel szemben. Dr. McDowell véleménye szerint ezek az incidensek szerencsére nem túl gyakoriak, viszont a növekvő rakétakibocsátások miatt a jövőben egyre valószínűbbé válhatnak.
"Eddig kedvezőek voltak a körülmények, senki nem szenvedett sérülést - de vajon meddig húzhatjuk ezt a szerencsét?" - fogalmazott az asztrofizikus. "Ez már a negyedik hasonló incidens a SpaceX Falcon-9 program keretein belül, és úgy tűnik, hogy ezek a technikai problémák egyre gyakoribbá válnak."
Jelenleg Lengyelországban már több helyszínen keresnek további törmelékeket, és felmerült a gyanú, hogy Ukrajnában is hullottak darabok - ott többen is látták az éjszakai égbolton átsuhanó, üstökösszerű fénycsóvákat.