Az édességfogyasztás valóban hozzájárulhat a potenciacsökkenéshez? - WEBBeteg Az édességek és a cukros ételek túlzott mértékű fogyasztása számos egészségügyi problémához vezethet, beleértve a szexuális teljesítmény csökkenését is. A magas cukortartalmú é


A 2-es típusú cukorbetegek esetében széles körben ismert, hogy az erektilis zavarok gyakori problémát jelentenek. A statisztikák arra utalnak, hogy ezek közül a betegek közül minden második férfi impotenciával küzd, ami a cukorbetegség következtében kialakuló érrendszeri és idegrendszeri károsodások következménye. Emellett a cukorfogyasztás is szerepet játszhat, hiszen úgy tűnik, hogy hátrányosan befolyásolja a férfiak szervezetében termelődő tesztoszteron hormon szintjét.

A merevedési zavarok kockázata az életkor előrehaladtával fokozatosan emelkedik, azonban egy brit kutatás alapján a 2-es típusú cukorbetegek esetében ezek a problémák körülbelül 10-15 évvel korábban bukkannak fel, mint a legtöbb embernél.

A cukorbetegség nem megfelelő kezelése hosszú távon súlyos következményekkel járhat, mivel károsítja az erek falát és az idegeket, ami diabéteszes neuropátiához vezethet. Ennek következményeként erekciós zavarok is megjelenhetnek, amelyek akár a cukorbetegség első jelei is lehetnek, gyakran még azelőtt, hogy a betegség egyáltalán diagnosztizálásra kerülne, sőt, már inzulinrezisztencia esetén is tapasztalhatóak. Ezek a problémák figyelmeztető jelei lehetnek a szervezetben zajló általános ér- és idegkárosodásnak, mely végső soron szívinfarktushoz vagy stroke-hoz is vezethet. Ezért kiemelten fontos, hogy figyelmet fordítsunk az anyagcsere állapotának helyreállítására és a megfelelő orvosi ellenőrzésre.

A cukorbetegség egyik jelentős kockázati tényezője az elhízás, amelyet gyakran a mozgásszegény életmód és a helytelen táplálkozás okoz. Fontos megérteni, hogy nem csupán az számít, mit eszünk, hanem az is, mennyit fogyasztunk. A szervezetünk minden felesleges kalóriát zsírként tárol el, ezért kiemelten fontos, hogy a napi ajánlott kalóriabevitelt ne lépjük túl. Ezen kívül az energiaszükségletünket egészséges, változatos és kiegyensúlyozott étrenddel kell fedeznünk. A tápanyagok, mint a fehérjék, szénhidrátok és zsírok, elengedhetetlenek a szervezet számára, de nem mindegy, milyen forrásból származnak. Például, míg a sütemények főként egészségtelen szénhidrátokat tartalmaznak, a teljes kiőrlésű gabonák értékes energiával látják el a testünket. Az állati eredetű zsírok fogyasztását érdemes elkerülni, míg a telítetlen zsírsavak, mint például az olívaolaj, nélkülözhetetlenek a szervezet egészséges működéséhez. Érdemes tehát tudatosan választani az ételeink között, hogy támogassuk egészségünket és megelőzzük a cukorbetegség kialakulását.

Az elhízott férfiak spermiumszáma gyakran alacsonyabb, mint azoké, akik ideális testsúlyban vannak. Dán tudósok felfedezték, hogy a súlyfelesleg csökkentésével nemcsak a spermiumok száma nő, hanem a hímivarsejtek minősége is jelentős mértékben javul.

A bostoni Massachusetts-i Klinika kutatása rámutatott, hogy a cukor fogyasztása kedvezőtlen hatással van a férfiak vérében található nemi hormonok szintjére. A tesztoszteron, amely kulcsszerepet játszik a férfiak izomtömegének kialakításában és a szexuális vágy fenntartásában, ennek következtében csökkenhet.

A tudományos kutatás keretében összesen 74 férfi vett részt, akiknek először vérmintát vettek. Ezt követően egy pohárnyi koncentrált glükózoldatot kellett elfogyasztaniuk. Néhány idő elteltével újabb vérvétel zajlott, amely lehetővé tette az előző minták és az új eredmények összehasonlítását.

A bostoni teszt résztvevői esetében a kutatók megfigyelték, hogy a tesztoszteronszint 25%-kal csökkent, és ez az érték még két órával a cukoroldat elfogyasztása után is a normális szint alá esett. Érdekes módon függetlenül attól, hogy a férfiak teljesen egészségesek voltak vagy cukorbetegségben szenvedtek, mindkét csoportnál hasonló mértékű csökkenést tapasztaltak.

Különösen aggasztó jelenség, hogy a vizsgálat alanyainak 15 százalékánál a tesztoszteronszint átmenetileg orvosilag kifogásolhatóan alacsonyra csökkent. "A mai világban egyre gyakrabban találkozunk kórosan alacsony tesztoszteronszinttel. Valószínű, hogy ennek hátterében az áll, hogy sokan küzdenek túlsúllyal, és a társadalom átlagéletkora is jelentősen megnövekedett" - mondta Frances Hayes, a dublini St. Vincent's Egyetemi Klinika kutatója és a tanulmány egyik társszerzője.

Related posts