Pénzügyi kihívások a Fehér Ház falai között: Trump jövője a következő hónapok során döntő fordulópont elé néz - Világgazdaság.

Az elnök eddigi taktikája teljes mértékben megfosztotta politikai riválisait a lehetőségeiktől. Ugyanakkor, amíg az amerikai költségvetés bizonytalanságban lebeg, a Trump-adminisztráció tehetetlenné kezd válni, és sokan készülnek arra, hogy kihasználják a Fehér Ház gyenge pontjait.
Miközben Donald Trump amerikai elnök a beiktatása óta folyamatosan diadalmenetet jár politikai ellenfelei körül - a támogatói fülsiketítő éljenzése mellett -, hamarosan falba fog ütközni, ami megtörheti a hadjárata lendületét, és halálra ítélhetné terveit a következő négy évben. Ez a költségvetés kérdése, amelyhez egymás után öt akadályt kell leküzdenie, ha nem akarja kormányát parkolópályára küldeni.
A milliárdos második fehér házi kampánya eddig lenyűgöző eredményeket hozott, amit az amerikai közvélemény is tapasztal: a CBS legfrissebb közvélemény-kutatása alapján támogatottsága új csúcsot döntött, elérve az 53 százalékot.
Az különösen kedvező hírt jelenthet Trump számára, hogy a válaszadók 70 százaléka úgy véli, "ugyanazokat a lépéseket teszi, mint amiket a kampány során megígért". Ezzel egy időben pedig
Ezt a helyzetet elsősorban az eddigi stratégiájának köszönheti: a Fehér Házból folyamatosan érkeznek az elnöki rendeletek, míg megbízottai szinte azonnal végrehajtják a reformokat a már megszerzett ügynökségeknél. Az Elon Musk által vezetett Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (DOGE) egyre nagyobb mértékű korrupcióra és pazarlásra világít rá, miközben az elnök személyesen járja az országot, és rendszeresen tájékoztatja a lakosságot csapata eredményeiről.
Közeledik a Trump-hadjárat buktatója
Egy területen azonban még a támogatói is csalódottak Donald Trumpban: a felmérés szerint csupán 31 százalékuk véli úgy, hogy az elnök "megfelelő mértékben" foglalkozik az árak csökkentésének kérdésével. Ez különösen figyelemre méltó, tekintve, hogy ez a téma a kampányának egyik fő üzenete volt.
Bár a kormányzati vezetők többször is hangsúlyozták, hogy a tervezett reformok nélkül az Egyesült Államok pénzügyi gondjai sosem oldódnak meg, a lakosság több mint kétharmada mégis figyelmen kívül hagyja ezt az üzenetet.
Trump győzelme mögött az a promisszió húzódik, hogy megoldást kínál az amerikai infláció, a gazdasági nehézségek, a csökkenő életminőség és a gyenge kormányzati teljesítmény problémáira. Ám elkerülhetetlen, hogy ezekkel a kihívásokkal szembesüljön, különben könnyen elveszítheti elnöki mandátuma lendületét, népszerűségét, sőt, még a Fehér Háztól is távozhat.
„Kérlek, formáld át a szöveget úgy, hogy az egyedi legyen” – javasolta G. William Hoagland, a Bipartisan Policy Center munkatársa a The Wall Street Journal számára.