Nem kapja vissza az otthonát, sőt, még az ügyvédi költségeket is követelik tőle.
A jogi ügyekben a stróman, G. Éva aktívan részt vett, majd később meggyilkolták
A több mint 30 éve Amerikában élő Ottó és Krisztina csak a nyugdíjas éveikre szerettek volna hazatérni. A gödöllői ház már kétszáz éve a nő családjának birtokában volt, még a nagymamájának a papája építette annak idején, aki Grassalkovich gróf főkertészeként dolgozott. Csakhogy tavalyelőtt a tudtuk nélkül lopták el az ingatlant: hirtelen ismeretlenek akartak beköltözni, akik új lakóként mutatkoztak be a szomszédoknak. Kiderült, az ingatlancsalásokból meggazdagodó bűnözői csoport tagjai több házat is úgy adtak el, hogy az eredeti tulajdonosok nem is tudtak róla. Bár a bűnbanda strómanjának, G. Évának - akinek csalás útján papíron a nevére átkerült a 165 milliós porta - a holttestét egy kútba dobva megtalálták, a vagyontárgyat automatikusan mégsem kapja vissza a jogos tulajdonosa. Krisztináék egy szövevényes jogi útvesztőbe kerültek, aminek a végén most a magyar állammal kell pereskedniük.
A stróman elhallgattatása következtében bekövetkezett halála után az ingatlan automatikusan az állam tulajdonába került. Reméltük, hogy a bűncselekményből származó vagyonra a magyar állam nem tart igényt, de sajnos tévedtünk. Még a több mint 2 millió 750 ezer forintos ügyvédi költséget is ránk akarják hárítani - osztotta meg érzéseit a Vasárnapi Blikknek Kerti Krisztina, aki a történtek következtében teljesen kimerült és betegeskedik.
A lapunk által tanulmányozott bírósági jegyzőkönyvek alapján világossá válik, hogy az állam képviseletében eljáró ügyvéd többek között azt is kétségbe vonja, hogy G. Éva tudta volna, miszerint hamis meghatalmazás és hamis adásvételi szerződés révén bűncselekmény elkövetésében vesz részt.
- Téves az a Magyar Állam által képviselt álláspont, miszerint a stróman büntetőjogi felelősségének megállapítása hiányában keresetünk a bűncselekmény elkövetésére vonatkozóan nem lehet megalapozott. A Magyar Állam azt is vitatja, hogy a nő tudatában lett volna annak, hogy csalás részese, továbbá kétségbe vonja, hogy az adásvételi szerződést elkészítő ügyvéd, akit később letartóztattak, megszegte volna ügyvédi esküjét és az őt érintő etikai normákat, amikor a hamis szerződést készítette el és jegyezte be. Véleményük szerint G. Éva jogszerűen jutott hozzá ügyfelem ingatlanához! - nyilatkozta lapunknak dr. Lepp Erzsébet, az eredeti tulajdonosok jogi képviselője.
A rendőrség sajtótájékoztatóján bejelentették, hogy a bűnszervezet 69 éves strómanja, aki a gödöllői ingatlant is Krisztináéktól vásárolta, több pénzt követelt a társaitól, ami végül a halálához vezetett. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a csalással kapcsolatosan 2023 novembere óta körözött G. Éva holttestét a törteli tanyája közelében egy kútban találták meg. Az ügyben gyanúsítottként ügyvédek és bírósági végrehajtók is érintettek. Összesen tíz személyt őrizetbe vettek, míg három ember bűnügyi felügyelet alá került, a többiek pedig szabadlábon védekezhetnek.
Az ügy bonyolultságát tovább fokozza, hogy G. Éva, aki az ingatlant papíron 85 millió forintért vásárolta meg, alig néhány hónap elteltével mindössze 47 millióért adta tovább azt egy harmadik félnek. Szerencsére Krisztináék időben léptek, így az ingatlan még nem került a nevükre. A stróman gyilkosainak ügye már a bíróság előtt zajlik, ahol az üléseken egyértelművé vált, hogy Krisztináék ingatlanát illegálisan szerezték meg.
A szöveg egyedi megfogalmazása: - Úgy tűnik, mintha a magyar állam szándékában állna visszaszerezni ezt az ingatlant, hogy aztán értékesítse, miközben a másik oldalon éppen a bűnözőkkel kellene foglalkoznia. G. Éva, hiába távozott már az élők sorából és nem vonható felelősségre, az ártatlanság vélelme nem illeti meg - hangsúlyozta a Vasárnapi Blikknek dr. Lepp Erzsébet. Most alaposan össze kell gyűjtenie a nyomozóhatóság minden olyan bizonyítékát, amely alátámasztja az álláspontjukat.