Meglepetésként szolgál, hogy a híres kólamárka új területeken szerzi meg a népszerűségét. Milyen irányba mozdulhatnak el a következő lépéseik? - Pénzcentrum


A Coca-Cola okosan bővítette termékpalettáját a Fairlife tejtermékek megvásárlásával, amely az utóbbi években jelentős növekedést produkált. Ezzel a lépéssel az üdítőital-óriás reagált a cukros italok iránti csökkenő keresletre, és sikeresen beilleszkedett az egészségtudatos vásárlók által preferált termékek világába - számolt be róla a CNN.

James Quincey 2017-es vezérigazgatói kinevezése után a Coca-Cola stratégiát váltott, és a cukros üdítőkön túl új területek felé nyitott. Ennek egyik kulcseleme volt a Fairlife márka, amelyet 2012-ben indítottak útjára a Select Milk Producers tejtermelő vállalattal közösen. A Fairlife innovatív ultraszűrési technológiája révén alacsonyabb cukor- és laktóztartalmú, de magasabb fehérjetartalmú tejtermékeket kínál.

A Coca-Cola 2020-ban jelentős lépést tett, amikor 980 millió dollárért teljes mértékben felvásárolta a Fairlife-t. Az akvizíció eredményei messze túlszárnyalták a szakmai várakozásokat, amelyet nagyrészt a közösségi médiában terjedő egészség- és wellness irányzatok erősítettek. 2022-re a vállalat büszkén bejelentette, hogy a Fairlife forgalma átlépte az 1 milliárd dollárt, ami körülbelül 383,3 milliárd forintnak felel meg.

A siker titka gyakran rejtőzik a Fairlife Core Power fehérjeturmix-márkájában, amely továbbra is kedvelt választás sok élelmiszerbolt polcain. Kaumil Gajrawala, a Jeffries pénzügyi cég elemzője megjegyezte: "Nem gondoltuk volna, hogy a Fairlife ilyen mértékben felülmúlja az elvárásokat, még a Coca-Cola számára is meglepő lehet ez a siker."

A Fairlife lenyűgöző teljesítménye következtében az akvizíció összértéke drámaian megugrott. A Coca-Cola legfrissebb pénzügyi jelentése alapján a végső kifizetés várhatóan 6,2 milliárd dollárra rúg, amihez hozzáadódik az eredeti 980 millió dolláros kifizetés is. Ezzel a Fairlife a Coca-Cola történetének egyik legmagasabb értékű felvásárlásává lépett elő.

A Fairlife márka népszerűségéhez jelentős mértékben hozzájárult a közösségi média, ahol a felhasználók rendszeresen megosztják tapasztalataikat a termékek fogyasztásáról. Azonban a sikerek mellett a márka nem kerülhette el a nehézségeket sem: 2022-ben egy csoportos per következtében 21 millió dolláros egyezséget kötöttek, amely a tehenekkel való bánásmódra vonatkozó megállapítások miatt indult.

A Coca-Cola folyamatosan kutatja az új lehetőségeket, hogy gazdagabbá tegye termékpalettáját. Falorni megjegyezte, hogy a vállalat különösen nagy figyelmet fordít a Fairlife márkára, amely rendkívül jól teljesít. Ugyanakkor úgy véli, hogy a portfólió sokszínűségének növelése terén a cég nem áll meg itt.

Az új visszaváltási rendszer bevezetése Magyarországon 2024 egyik legjelentősebb fenntarthatósági lépése volt, amely gyakorlatilag minden vásárlót érint. Az üveg-, műanyag- és fémdobozos italtermékekre kiterjesztett 50 forintos visszaváltási díj célja, hogy ösztönözze a lakosságot az italos csomagolások visszavitelére és az újrahasznosítás előmozdítására. Az automatizált visszaváltás bevezetésétől kezdve azonban megoszlanak a vélemények: sokak számára gördülékenyen működik, míg mások szerint még bőven van hová fejlődni, sőt sokan vannak azok is, akik egyenesen gyűlölik a rendszert.

A Pénzcentrum és a Debreceni Egyetem közös kutatása éppen ezekre a kérdésekre kereste a választ: hogyan látják a rendszer működését a hétköznapi emberek? Mik a legnagyobb kihívások, és mely területeken tapasztalható előrelépés? A kérdőíves kutatás célja, hogy őszinte képet kapjunk a magyar lakosság tapasztalatairól és véleményeiről - függetlenül attól, hogy valaki aktívan használja az új rendszert, esetleg másra bízza a visszaváltási teendőket, vagy éppen elutasítja azt. Éppen ezért fontos, hogy a válaszadó ne akarjon megfeleni senkinek, csak őszintén mondja el a véleményét. A kutatás eredményeiről a Pénzcentrum oldalain fogunk beszámolni. Előre is köszönjük, hogy válaszaival segíti kutatásunkat.

Related posts