Magyar vállalkozók bányászati lehetőségeket kutatnak Romániában, miután Bukarest zöld utat adott a projektek megvalósításához. A Világgazdaság jelentése szerint ez a lépés új perspektívákat nyithat a két ország közötti gazdasági együttműködésben.

A Virágosvölgybe tervezett bányából akár évi közel 1 millió tonna sót is felszínre hozhatnak. A sóbánya már 2009-ben megkapta a termelési licencet, amit a román kormány csak most hagyott jóvá.
Romániában egy magyar érdekeltségű vállalat nyert sókitermelési jogot – számol be róla a profit.ro. A 2009-es keltezésű kitermelési engedélyt a nagyváradi központú Diana Exploatari Miniere SRL kapta meg, amely a magyar Salt-Veres Zrt. tulajdonában áll. A bukaresti kormány rendeleti úton hagyta jóvá ezt az engedélyt.
Az ország legtisztább lelőhelye a hamarosan nyíló sóbánya
A sókitermelési jog a Kolozs megyei Virágosvölgy (Valea Florilor) község területén található sótelepre vonatkozik. "A Virágosvölgy sótömzs minőségileg a legtisztább az országban, 98,8 százalék NaCl-ot (nátrium-klorid) tartalmaz" - olvasható Ambrus Zoltán bányászati szakértő, a Virágosvölgyi sótömzs értékesítési lehetősége című tanulmányában.
A kitermelés környezeti hatásainak vizsgálata során készült tanulmány szerint
Jelenleg a Salrom SA, amely az állam 51%-os tulajdonában áll, az egyedüli sókitermelő Romániában, és hét sóbányájában összesen 1500 munkavállalót foglalkoztat. A vállalat 2023 során 1,13 millió tonna sót termelt ki, ezzel jelentős szerepet játszik az ország sóellátásában.