Tulip Siddiq lemondott | TRT Magyar Tulip Siddiq, a brit politikai élet ismert alakja, bejelentette lemondását. A döntésének hátterében személyes okok állnak, amelyekre a közleményében is utal. A politikai pályafutása során számos fontos kérdésben kifejt

Tulip Siddiq, a brit pénzügyminisztérium korrupcióellenes államtitkára bejelentette, hogy lemond posztjáról.
Tulip Siddiq, a brit pénzügyminisztérium korrupcióellenes államtitkára bejelentette, hogy lemond posztjáról., miután megvizsgálták rokonával és volt bangladesi miniszterelnökkel, Hasina Vecid sejkkel fennálló pénzügyi kapcsolatait.
Tulip Siddiq lemondólevelében azt hangsúlyozta, hogy döntését azzal indokolta, miszerint minden állítólagos pénzügyi érdekét és családi kapcsolatát teljes mértékben átláthatóvá tette. Szerinte ez a helyzet komoly veszélyt jelent a kormány működésére.
A bangladesi Korrupcióellenes Bizottság (ACC) eljárást kezdeményezett Hasina volt miniszterelnök ellen, aki elhagyta az országot és Indiába menekült. Az eljárás kiterjed néhány családtagjára is, köztük Siddiqra, akiket azzal vádolnak, hogy "hatáskörükkel való visszaélést követtek el a földszerzés céljából".
Miután a családja ingatlanokkal kapcsolatos ügyleteivel kapcsolatos információk napvilágra kerültek, a Laure Magnus, Keir Starmer brit miniszterelnök miniszteri normákért felelős tanácsadója által lefolytatott vizsgálat nem tárt fel szabálytalanságot Siddiq részéről.
Magnus azonban arra figyelmeztette Starmer miniszterelnököt, hogy Siddiq családi háttere potenciális reputációs kockázatokat rejthet magában.
E tanácsot követően Siddiq bejelentette lemondását.
A közigazgatási hatalommal való visszaélés a földterületek megszerzése céljából.
Akhtar Hossain, az ACC főigazgatója bejelentette, hogy három jogi eljárást indítottak Hasina, a miniszterelnök nővére, valamint Rehana és Rehana három gyermeke ellen.
Az ACC azt állította, hogy Hasina miniszterelnöki hatalmával visszaélve törvénytelenül segítette elő a földszerzést.
Hasina ellen 2024 októberében elfogatóparancsot adtak ki az emberiesség elleni bűncselekmények miatt, amelyeket állítólag a tömeges diáktüntetések során követtek el.
Január 6-án a Nemzetközi Büntetőbíróság második elfogatóparancsot bocsátott ki Hasina ellen, amely az országszerte tapasztalt "erőszakos eltűnésekben" betöltött állítólagos szerepére vonatkozik.