Egy kisfiú fülét megharapta egy kutya, de a Heim Pál kórház orvosainak ügyes kezei révén sikerült megmenteni és helyreállítani a sérült részt.
Budapest hamarosan a fülkagyló-helyreállító műtétek európai középpontjává emelkedhet, amennyiben sikeresen bevezetik az amerikai forradalmi újítást.
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet múlt héten egy különleges, 6,5 órás fülkagyló-pótló műtétet hajtott végre egy 10 éves kisfiún. A gyerek fülét tavasszal egy kutya harapta le, de a műtét révén most új reményekkel nézhet a jövő elé. Mindössze négy nappal az operáció után már otthonában folytathatja a gyógyulást.
Az intézmény Magyarországon elsőként honosít meg egy Amerikai Egyesült Államokban kifejlesztett innovatív eljárást. Lehetséges, hogy a budapesti kórház a fülkagyló-helyreállító műtétek európai központjává lép elő, ahol olyan gyermekek számára nyújtanak segítséget, akik fül nélkül vagy fejletlen fülkagylóval születtek, esetleg baleset következtében szenvedtek el sérüléseket. A közleményükben említést nyert, hogy létrejön a Helyreállító Plasztikai Központ a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet keretein belül.
Jelenleg nagyjából hatvanan várnak a beavatkozásra hazánkban, ami azért is kiemelten fontos, mert a gyermekek esetében szörnyű, egész életre kiható traumát, kényelmetlenséget és egészségügyi kockázatot jelent fül nélkül élni.
Ilyen műtétet eddig csak az Egyesült Államokban végeztek, 2019-ben a világhírű segédprofesszor John F. Reinisch írt először a módszerről, és több mint kétezer ilyen beavatkozást végzett el. Mikóczi Márió, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet plasztikaisebész-főorvosa az amerikai professzor meghívására egy hónapon át tanulta a forradalmian új eljárást, illetve a betegek előkészítését, utókezelését és gondozását Los Angelesben.