Köszönet a Telexnek, hogy a kormányváltás érdekében még az ország összeomlása sem számít túl nagy áldozatnak. - Mandiner
Nem vagyok híve a hazaárulás vádjának, így nem tudom pontosan, milyen kifejezéssel illethetném azt az állami alkalmazottat, aki az államcsődöt népszerűsíti, és azt az hírportált, amelyik közzéteszi az írását.
Így történt, hogy 2025 hajnalán Orbán Viktor jobboldali kormánya továbbra is stabilan állt. Pedig a helyzet már rég nem volt egyszerű: a hazai baloldal először egyedül indult harcba, majd csatlakoztak hozzájuk különféle segítő csapatok, és a legkülönbözőbb rendű messiások is feltűntek, hogy változást hozzanak. Az Európai Bizottság és az Egyesült Államok kormánya is komoly nyomást gyakorolt, Ursula von der Leyen vezetésével pedig egy orosz mintájú, hibrid hadművelet indult, amely a magyar társadalom lelkét célozta meg, s amelynek célja a mindennapi problémák elterjesztése volt. Ám Orbán nem omlott össze, nem, nem és nem, s a 2026-os választások is úgy tűnnek, mint bármely más európai demokráciában: a Fidesz előnye mellett kétesélyes küzdelem vár ránk.
Egy dolgot azonban valóban nem próbáltunk még ki, ha tetszik, a Daniel Freund-forgatókönyvet:
Ezért aztán támadt egy nagyszerű ötlete Kapitány Balázs statisztikus-szociológusnak, akit egyébként - a KSH Népességtudományi Intézetének munkatársaként - az általa csődbe vinni kívánt magyar állam fizet: mi lenne, ha azok, akik nem támogatják a Fideszt, maguk és hazájuk eminens pénzügyi érdekével homlokegyenest szembemenve hirtelen eladnák az összes állampapírjukat, a költségvetést lehetetlen helyzetbe hozva? Tűrhetetlen ugyanis, hogy - a statisztikus-szociológus szavaival - "a középosztály már nem támogatja, pénzügyi döntéseivel mégis fenntartja az Orbán-rendszert". Ezen változtatni kell.
Ahogy a családok támogatására irányuló programok, mint például a csok, a családi adókedvezmény, a fiatal felnőttek számára nyújtott adókedvezmény, valamint az alacsonyabb személyi jövedelemadó, úgy a tizenharmadik havi nyugdíj, a lakásfelújítási támogatás, a kisvállalkozások segítése, az állami kulturális támogatások, ösztöndíjak, növekedési hitelek, a szakszerű orvosok bérének emelése, az autóvásárlási támogatás és a kormány egyéb népjóléti intézkedései is hozzájárulnak a társadalom jólétéhez.
Sőt: nagyon örülök, ha ezek bármelyikét igénybe veszi bármely magyar állampolgár, függetlenül attól, hogy kire szavaz. Közös országban élünk, közösen adózunk, közös a forintunk, s egymás sikereiből kölcsönösen profitálunk - ez így van akkor is, ha egymással egyébként röhögős fejeken keresztül kommunikálunk, s a másik által támogatott politikusokat legszívesebben kilőnénk a Marsra. Addig van közös ország, amíg vannak közös dolgaink.