Ökológiai válság sújtja Debrecent: az utolsó kis tó, amely valaha életet adott a környéknek, most teljesen kiszáradt, és a medrében egyetlen csepp víz sem maradt. A természet ezen sebei éles figyelmeztetésként állnak előttünk, hogy sürgősen cselekednünk k

Az élet nyomai eltűntek a mederből, az Erdőspusztai tavak teljesen kiszáradtak, mintha a természet egy varázsütésre elfelejtette volna, hogyan kellene léteznie.
A klímaváltozás hatásai egyre inkább a figyelem középpontjába kerülnek, és fontos, hogy beszéljünk róla, hiszen a problémák nem fognak maguktól megoldódni. A következő években és évtizedekben Magyarország időjárása is drámai szélsőségekkel fog szembesülni, amelyek komoly kihívások elé állítanak minket.
Az elmúlt napokban tapasztalt januári tavasz is ezt jelezheti, és már most jelentős a csapadékhiány, aminek oka, hogy ezen a télen is alig volt eső és hó, ami miatt a talaj mélyebb rétegei nem tudtak kellő módon feltöltődni vízzel.
Jelenleg úgy tűnik, hogy a helyzet kedvezően alakul, hiszen egy kisebb zápor után a talaj még mindig nedvesnek látszik. Ez könnyen arra a téves következtetésre vezethet bennünket, hogy minden rendben van. Azonban a jelenlegi csapadékhiány hatásai leginkább a nyári hónapokban fognak megnyilvánulni. Az aszály mértéke pedig főként annak tudható be, hogy a talajban nincsenek elegendő víztartalékok.