Tajvan új rakétája hatalmas sebességgel bír, hiszen hatszor gyorsabb a hangnál, így könnyedén elérheti Pekinget is.
Tajvan egy forradalmian új hiperszonikus rakétát alkotott meg, amely a támadás végső szakaszáig képes elkerülni a radarok és a légvédelmi rendszerek figyelmét.
A Tajvan nem tétlenkedik a kínai fenyegetéssel szemben: új, hiperszonikus fegyvert fejlesztett ki, amely a hangsebesség hatszorosával képes száguldani - írja az Interesting Engineering. A Qingtian névre keresztelt eszköz hatótávolsága akár 2000 kilométert is elérhet, és a tajvani Liberty Times Net forrásai szerint már megkezdődött a tömeggyártása.
Amennyiben a hatótávolság tényleges, egy Tajpejből indított rakéta könnyedén célba veheti Pekinget. A hadsereg nemsokára fel fogja szerelni ezt a fegyvert, amely új dimenziót nyit a katonai potenciál terén.
A legfrissebb információk alapján Tajvan arra törekszik, hogy mobil indítóegységekből indíthassa rakétáit. Ennek érdekében amerikai és cseh vállalatokkal folytat tárgyalásokat az ilyen típusú járművek fejlesztéséről.
A Qingtiant a tajvani Nemzeti Chung-Shan Tudományos és Technológiai Intézet mérnökei álmodták meg és valósították meg. Ez a különleges szerkezet, amely a hangsebesség hatszorosával képes repülni, olyan gyorsasággal rendelkezik, hogy a légvédelmi rendszerek nagy része alig, vagy egyáltalán nem tudja célba venni. Az elképzelések szerint a platformokat a cseh Tatra 12× teherautóra szerelik fel, mivel ez a jármű rendkívül ügyesen navigál a hegyvidéki területeken.
Tajvan már korábban is kifejlesztett hasonló fegyvereket. A Jun Feng típusú rakéta 1200 kilométeres hatótávolsággal rendelkezett, míg a továbbfejlesztett változata elérheti a 2000 kilométeres távolságot is.
Az ország 2024-ben először vetette fel, hogy rakétáit scramjet típusú sugárhajtóművekkel szereli fel. Ez a fejlesztés lehetővé tenné, hogy a rakéták elérjék a légkör legfelső rétegét, így jóval a radarok és légvédelmi rendszerek hatósugarán kívül operáljanak. Ennek következtében a célpontok csak akkor vehetők észre, amikor a rakéta már a cél fölé érkezik és megkezdi a támadást, ám ekkorra már nem marad elegendő idő a válaszadásra.
Az utóbbi években Kína fokozatosan növelte nyomását Tajvanra és a szomszédos államokra, ami fokozott aggodalmat keltett a régióban.