Ezzel a követelménnyel tért vissza a botrányos Forma-1-es vezető.

Flavio Briatore, akit korábban eltiltottak, tavaly nyáron újra visszatért a Formula-1 világába, mint az Alpine csapatának vezetője. A szakember megosztotta, milyen úton jutott el ehhez a lehetőséghez és milyen kihívásokkal nézett szembe a munkavállalás során.
A Renault 2016-ban újra belépett a Forma-1 világába, miután visszaszerezte korábbi, Enstone-i bázisú csapatát, amelynek régi dicsőségeit kívánta feléleszteni.
Bár a következő néhány év nem éppen a sikerek sorát hozta Cyril Abiteboul vezetése alatt, az igazi zűrzavar 2020-ban, az Alpine márkára való átállás után kezdődött. Az alakulat helyzete egyre inkább kiszámíthatatlanná vált, a vezetők jöttek-mentek, különböző külső befektetők léptek be a képbe, miközben a Renault fokozatosan, szinte észrevétlenül visszavonult a projektből. 2026-tól már nem is szállítanak erőforrást, ami tovább fokozza a bizonytalanságot.
A csapat megerősítésére tavaly nyáron két új tagot hoztak a fedélzetre. Az alsóbb kategóriákban a Hitech-csapatok sikeres irányításával büszkélkedő Oliver Oakes kapta meg a versenycsapat vezetésének feladatát, míg a tényleges irányítást a papíron tanácsadóként foglalkoztatott Flavio Briatore látta el.
A már addigra is kétes múltú olasz még az 1980-as évek végén került az F1-be a Benetton divatcégtől, hogy aztán a kilencvenes évek közepére két bajnoki címet is hozzon Michael Schumacherrel, egy évtizeddel később pedig - Renault név alatt - Fernando Alonsóval is. Briatore F1-es pályafutását is végigkísérték a botrányok, balhék, csalási vádak, végül a sportág történetének legnagyobb bundabotrányába bele is bukott. Mint ismert, az ún. Crashgate keretében az első, 2008-as Szingapúri Nagydíjon arra utasította újonc versenyzőjét, Nelshinho Piquet, hogy törje össze az autót, hogy a baleset miatt beküldendő biztonsági autó taktikai előnybe hozza Fernando Alonsót (aki meg is nyerte a futamot).
A botrány 2009-es kirobbanása után Britorét kezdetben örökre, később pedig 5 évre eltiltották a Forma-1-es tevékenységtől. Azonban 2024-ben visszatért a száguldó cirkusz világába. A Motorsport.com legfrissebb cikkében így kommentálta az Alpine csapatnál betöltött szerepét:
"Ez a csapat ma is ugyanaz, mint régen: a Benetton-csapat, a Renault-csapat, most pedig az Alpine-csapat. A csapat színe és teljesítménye változhat, de a lényegük mégis megmaradt. 15 évnyi távollét után tértem vissza a Forma-1 világába, de a versenyeket mindig is figyelemmel kísértem a tévében. Egy alkalommal felkerestem Lucát [De Meo, a Renault vezérigazgatója], és sajnálatomat fejeztem ki, amiért látom, milyen nehézségekkel küzd a csapat. Hiszen ez az én csapatom, én teremtettem meg, és én alapítottam azt a gyárat, amely bajnoki címeket hozott a csapatnak."
"Szerettem volna valami maradandót alkotni. Együtt kezdtünk el beszélgetni, és egy szép napon Párizs varázslatos utcáin találkoztunk. Akkoriban az éttermek működtetése kötötte le minden figyelmemet; 1200 ember dolgozott velem, de az idő múlásával, és miután egy részüket eladtam, már csak 600 maradt. Ekkor viszont több szabadidőm lett" - osztotta meg, hozzátéve, hogy csupán egy speciális feltétellel volt hajlandó visszatérni.
"Elmondtam Lucának, hogy szeretném látni, mit tudok tenni azért, hogy ma is képes vagyok-e összerakni egy csapatot. Beszélgettünk a részletekről, de volt egy kikötésem: teljhatalmat kértem a döntésekhez."
Briatore láthatóan megkapta ezt - minden bizonnyal az ő dolga lesz az Alpine további el- és átadása, az új identitásba való átvezetése, mert ne legyenek kétségeink, szinte biztos, hogy a francia sportkocsi-márka sem marad már sokáig.