Az állattartás működésének kulcseleme rejlik a megfelelő kezelésben, amelynek hatékonysága döntő jelentőségű - Agrárszektor.


A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az Agrárminisztérium, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), az ATEV Zrt., illetve az érintett állattenyésztési és élelmiszeripari szakmai szervezetek vezetőinek részvételével megbeszélést szervezett Dunaharasztiban. A találkozóra egy szakmai megbeszéléssorozat első állomásaként tekintenek a résztvevők, amelynek során elindították az együttműködést és a közös gondolkodást az állati melléktermékeket érintő kérdéskörökben. Az állati eredetű melléktermékek megfelelő kezelése az állattartás működtetésének alapfeltétele. Számos ponton kapcsolódik az állategészségügyhöz, a járványvédelemhez és a körkörös gazdálkodáshoz is, így napjainkban jóval többről szól, mint egyszerű megsemmisítésről. A tanácskozás célja az volt, hogy közösen áttekintsék, miként javítható az állati eredetű melléktermékek begyűjtése, feldolgozása és megsemmisítése, illetve hogyan racionalizálhatók a termelők terhei - írja közleményében a NAK.

A felek egyetértettek abban, hogy a szakmai párbeszéd kiemelkedő szerepet játszik a jövőbeli fejlesztésekben, melyek lehetőséget nyújtanak egy hatékonyabb és fenntarthatóbb melléktermék-kezelési rendszer létrehozására. A megbeszélés során hangsúlyt kapott a tudatosság növelésének és az információáramlásnak a fontossága is, amelyek segítik a termelőket abban, hogy a különböző állati melléktermékeket helyesen kezeljék vagy hasznosítsák. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a szakmai egyeztetéseket a közeljövőben folytatják, és közösen keresnek megoldásokat az állati eredetű melléktermékek kezelésével és hasznosításával kapcsolatos kihívásokra, akár a hazai rendszer kereteinek újbóli átgondolásával.

Related posts