Egyre több ország fontolóra veszi, hogy jogszabályokat alkosson a Bitcoin tartalékok szabályozására.
A Bitcoin árfolyama először lépte át a 100 ezer dollárt, miközben az intézményi és állami szintű elfogadottsága rohamosan növekszik.
Az Egyesült Államokban már 11 tagállam, valamint két másik ország is olyan törvényeket tervez, amelyek stratégiai Bitcoin-tartalékok létrehozását célozzák, ezzel is megerősítve a Bitcoin egyre jelentősebb globális szerepét.
A Bitcoin (BTC) már régóta túlmutat az egyéni kereskedők körén, és mostanra az intézményi befektetők, valamint egyre több ország kormánya is felfedezte magának ezt a digitális valutát. Az iparág értéke már meghaladta a 3,82 billió dollárt, amivel sikeresen túlszárnyalta az Apple Inc. piaci kapitalizációját. A Bitcoin árfolyama először lépte át a 100 ezer dolláros határt, és számos elemző szerint az egymillió dolláros szint elérése sokkal gyorsabb ütemben valósulhat meg, mint ahogyan azt korábban bárki is elképzelte.
A kriptovaluta-alapú ETF-ek iránti kereslet folyamatos növekedése, valamint az intézményi befektetők fokozódó érdeklődése egyre inkább megerősíti a Bitcoin szerepét a globális pénzügyi ökoszisztémában. Ráadásul az utóbbi időszakban bevezetett szabályozások is kedveznek a digitális eszközök térnyerésének, ami még fényesebb jövőt vetít előre a Bitcoin számára.
Salvador példája sok nemzetet ösztönöz a kriptovaluták iránti nyitottságra. Az ország 2022 óta naponta egy Bitcoint vásárol, ezzel hangsúlyozva hosszú távú elköteleződését a digitális valuta iránt. E lépés nyomán több más ország is elkezdte megfontolni a Bitcoin hivatalos elismerését és tartalékolásának lehetőségét.
Dennis Porter, a Satoshi Action Fund vezetője úgy véli, hogy az Egyesült Államokban hamarosan 11 állam fogja elfogadni azokat a jogszabályokat, amelyek lehetővé teszik a stratégiai Bitcoin tartalékok kialakítását. Emellett két másik ország is a hasonló jogi keretek bevezetésére készül.
Ezek az állami szintű Bitcoin tartalékok nem csupán az amerikai SWIFT-rendszer és a BRICS-blokk közötti pénzügyi semlegességet támogathatják, hanem hozzájárulhatnak a Bitcoin globális pénzügyi rendszerben betöltött szerepének megerősítéséhez is.
A közelgő Trump-adminisztráció várhatóan egyértelműbb kriptovaluta szabályozást vezet be az Egyesült Államokban, ami hozzájárulhat a Bitcoin és más digitális eszközök szélesebb körű elfogadásához. Vlagyimir Putyin orosz elnök is kijelentette a közelmúltban, hogy "a Bitcoin itt marad, és fényes jövő előtt áll".