Egy hónapon belül életbe léphet az átláthatósági törvény, amely új dimenziókat nyithat meg a közszolgáltatások és a közigazgatás átláthatóságában.
Fordulat: Megvádolták a Sallai Nóra autóját letaroló gyorshajtót - Az eset után a balesetet okozó személy áruba bocsátotta az összetört BMW-t.
A parlament hivatalos weboldalán megjelent a Kövér László házelnök által előterjesztett jövő heti napirendi javaslat. A tervezet értelmében kedden este kerül sor a törvényjavaslat általános vitájára, ahol Halász János, az előterjesztő, valamint a kormány és a parlamenti frakciók képviselői is kifejthetik véleményüket és álláspontjukat.
A parlament honlapján is elérhető ülésterv szerint a június 10-i hét elején szavazhat az Országgyűlés az ellehetetlenítési törvényről. Nem lehetetlen az a forgatókönyv sem, hogy Fidesz-KDNP kivételes eljárásban már jövő hét elején átnyomja a javaslatot. Ha mégis így történne, akkor a házszabály szerint legkorábban jövő kedden tudna szavazni a parlament Halász János indítványáról.
Ahhoz, hogy a parlament elé kerüljön az indítvány, előbb az igazságügyi bizottságnak tárgysorozatba kell vennie azt. A KDNP-s Vejkey Imre hétfő 10 órára hívta össze a bizottság ülését, itt kerülhet tárgysorozatba az indítvány.
Amennyiben Sulyok Tamás rögtön aláírja a törvényt, június közepén már munkához is láthat a Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal. Ettől kezdve, ha a Hivatal úgy ítéli meg, hogy egy külföldről támogatott szervezet tevékenysége veszélyezteti Magyarország szuverenitását, javasolhatja, hogy a kormány vegye jegyzékbe a szervezetet.
Ez azt jelenti, hogy az érintett szervezet a jövőben nem jogosult adó 1 százalékának gyűjtésére, és köteles minden támogatójától, valamint a kapott támogatásokról "teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatot kérni" annak igazolására, hogy a támogatás forrása nem külföldi.