BAON - Évtizedek óta elkötelezetten támogatják a daganatos gyermekek gyógyulását és felépülését.


A Kiskőrösi gála különleges alkalmat teremtett az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány 25. születésnapjának megünneplésére. Az esemény keretében lehetőség nyílt arra, hogy a daganatos betegségekkel küzdő gyermekeket támogató alapítvány elnökével, Takácsné Stalter Judittal beszélgessünk. Az ünnepségre számos orvos, nővér, önkéntes, valamint a segítő közösség tagjai és már gyógyult fiatalok is eljöttek, hogy együtt emlékezzenek meg az elmúlt évek eredményeiről. Külön öröm, hogy a leukémia, amely a daganatos megbetegedések közé tartozik, mára már sikeresen kezelhetővé vált, új reményt adva a családoknak.

Szombat este a kiskőrösi Vinum Hotel különleges rendezvénynek adott otthont: egykori betegek, ápolók, orvosok és önkéntesek gyűltek össze, hogy együtt ünnepeljék az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány 25 éves jubileumát. Az alapítványt Takács Gábor hívta életre, és az esemény keretében a jelenlegi elnökkel, Takácsné Stalter Judittal beszélgetünk. Judit, aki Kiskőrösön él, de gyökerei Császártöltésre nyúlnak vissza, hosszú évek tapasztalata és személyes érintettsége inspirálta, hogy férjével közösen támogassák a kórházi kezelésekre szoruló leukémiás és daganatos gyermekeket. Az este folyamán nemcsak régi ismerősök találkoztak, hanem a közös célért való elkötelezettség is újraéledt a résztvevők között.

Mint mondta, hamar rá kellett arra jönniük, hogy az egészségügyi rendszer egy feneketlen kút, és az önkéntes támogatásokat eredményesen csak alapítványi keretek között lehet gyűjteni. Ezért hozták létre az alapítványt 25 évvel ezelőtt.

- Emlékszem, amikor a kórházban jártam, láttam, hogy a gyerekeknek szánt tornaórák nem éppen a legsimábban zajlanak. Pedagógusként tisztában vagyok azzal, hogy ha a mozgásgyakorlatokat játékossá varázsoljuk, a gyerekek szívesebben veszik azokat. Ezt a célt igyekeztünk elérni különféle eszközökkel és egy kiváló gyógytestnevelő segítségével a Tűzoltó utcai Gyermekklinikán - osztotta meg tapasztalatait az alapítvány elnöke.

Megfigyeltem, hogy azokban a családokban, ahol nincs autó, a gyerekeket a kezelés után gyakran más betegek társaságában tették bele egy betegszállító járműbe. A kemoterápiás kezelések után a kicsik immunrendszere rendkívül gyenge, így könnyen elkaphatnak különböző fertőzéseket. Ma már, hála az alapítványi támogatásnak, háztól házig visszük őket. Ezt a szolgáltatást 2003 óta működtetjük az országban. Sok kis beteg a budapesti Gyermekgyógyászati Klinika Tűzoltó utcai részlegén kapja meg a szükséges kezelést - mondta Takácsné Stalter Judit.

Az alapítvány regisztrációja szerint jelenleg több mint ötezer gyermek szerepel a nyilvántartásukban. Eddig ennyi fiatal életét érintették pozitívan, és folyamatosan dolgoznak azon, hogy segítséget nyújtsanak számukra. Milyen módszerekkel igyekeznek enyhíteni a kis betegek nehézségein a szervezet?

Az alapítvány olyan mamalakásokat üzemeltet, amelyek például a fővárosi klinika közvetlen közelében találhatók. Gyakran előfordul, hogy a gyerekek hosszan, akár hetekig is kórházban maradnak a kezelések miatt, és ilyenkor a szülők számára biztosítottak ezek a lakások. Ez lehetőséget ad az anyukáknak arra, hogy ott pihenhessenek, főzhessenek vagy éppen mosogathassanak – nyilatkozta az alapítvány vezetője. Takácsné Stalter Judit emlékeztetett arra, hogy amikor ő is hasonló helyzetben volt, a nővérek jóindulatán múlt, hogy egy széken tudott aludni.

Related posts