Az orosz fél késznek mutatkozik a magyar tűzszüneti javaslat mérlegelésére, míg Ukrajna elutasító álláspontot képvisel ezzel kapcsolatban - értesült a PestiSrácok.


Az orosz fél hajlandóságot mutat a magyar tűzszüneti javaslat iránt, míg Ukrajna elutasítja azt. PestiSrácok.hu, 2024. december 12.

Orbán Viktor nagyszabású fogolycserét javasolt Oroszország és Ukrajna között, valamint karácsonyi tűzszünetet, Moszkva támogatja a magyar miniszterelnök erőfeszítéseit - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő újságíróknak csütörtökön.

A magyar miniszterelnök a Vlagyimir Putyin elnökkel folytatott tegnapi telefonbeszélgetés során javaslatot tett arra, hogy karácsony estéjén nagyszabású fogolycserét hajtsanak végre Oroszország és Ukrajna között, és karácsonyi tűzszünetet hirdessenek

Dmitrij Peszkov kifejtette, hogy Oroszország elkötelezett az Ukrajnával folytatott béketárgyalások mellett, és hangsúlyozta, hogy támogatja Orbán Viktor magyar miniszterelnök törekvéseit ebben a fontos kérdésben.

Oroszország sohasem zárta le a békeszerződések kérdését, és többször hangsúlyozta, hogy nyitott a 2022-es isztambuli megállapodások keretein belüli további tárgyalásokra.

A szóvivő kifejtette, hogy az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) átadta a moszkvai magyar nagykövetségnek a cserére szánt foglyok névsorát, ám Ukrajna minden felmerült javaslatot elutasított.

Forrás: MTI, Fotó: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Facebook hozzászólás

Természetesen! Íme egy egyedi szöveg a két vezetőről: **Kapcsolódó témák: Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij** A világpolitika színpadán Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij nevei gyakran összefonódnak, hiszen Oroszország és Ukrajna kapcsolata a közelmúltban kiemelkedően fontos szerepet játszik nemcsak a két ország, hanem a nemzetközi közösség életében is. Putyin, mint Oroszország elnöke, a geopolitikai érdekek és a hatalom megőrzésének szimbóluma, míg Zelenszkij, a volt komikus, aki politikai útra lépett, az ukrán nép bátorságának és eltökéltségének megtestesítője. A két vezető közötti feszültségek nem csupán az egyes országok közötti viszonyt tükrözik, hanem a globális biztonság és stabilitás kérdéseire is rávilágítanak. A háborús konfliktusok, a diplomáciai tárgyalások és a nemzetközi szankciók mind hozzájárulnak a jelenlegi helyzet bonyolultságához. Ahogy a két ország sorsa összefonódik, úgy a világ figyelme is egyre inkább a kelet-európai eseményekre irányul, amelyek formálják a jövő politikai táját. Ezek a témák rendkívül aktuálisak és sokszínűek, hiszen nem csupán a két vezető személyiségéről van szó, hanem a mögöttük álló történelmi, kulturális és társadalmi kontextusokról is, amelyek mind hozzájárulnak a mai helyzet megértéséhez.

Related posts