Ataru Taiko: A kapun innen és túl – egy varázslatos japán este Celldömölk szívében Celldömölk városában egy különleges éjszaka vár ránk, ahol a japán kultúra és hagyományok felfedezése mellett a Taiko dobok zengése is megidézi a távoli szigetország légkö

A hétvégi kráterkoncert, a kiszámíthatatlan időjárás miatt, a KMKK nagyszínpadán talált menedéket, de az élmény így is felülmúlta a várakozásokat. Az Ataru Taiko ütőegyüttes szombat este újra varázslatos hangulatot teremtett Celldömölkön, ahol a ritmusok és a zenekar energia mindenkinek felejthetetlen pillanatokat ajándékoztak.
Az Ataru Taiko ütőegyüttes a kétezres években jött létre Kőszegen Vörös Emil zenetanár vezetésével: nagy részük van abban, hogy a japándob népszerűvé vált a térségben. A taiko azt jelenti, "japándob": egyszerre ősi és modern műfaj, a múlt század közepén működő Ogucsi Daihacsi japán dzsessz-zenész nevéhez kötik a mai ismert taikodobolás megalapítását. Ez a szemlélet terjedt el szerte a világon.
Ataru Taiko: elementáris élmény
Az Ataru Taiko ütőegyüttes mindig megújuló energiával tölti meg a színpadot: a csapatmunka varázslatos összhangját, a ritmusok univerzális erejét, amely összeköti az eget, a földet, az embert és a végtelent. A dobok és a testek (hiszen a taiko teljes emberi jelenlétet igényel) szimfóniája, a látvány, a fények és a csodás kosztümök lenyűgöző együttese mind-mind felejthetetlen élményt nyújt. Ez a dobegyüttes, mint egy dobszínház, szimbolikusan a hétköznapi és a szellemi dimenziót összekapcsoló tori kapuban helyezkedik el, átvezetve a közönséget az egyik világba, majd vissza a másikba. El, messze, majd újra vissza, a földi valóságba.