Alzheimer-kór: az egyik legelső jel, amelyet sokan figyelmen kívül hagynak, ám rendkívül fontos szerepe lehet a betegség korai diagnosztizálásában.


Egy újonnan készült kutatás alapján ez a módszer alapvető szerepet játszik a betegségek korai felismerésében.

Az Alzheimer-kór egy olyan neurodegeneratív betegség, amely lassan, fokozatosan rontja a memóriát, a figyelmet és egyéb alapvető kognitív képességeket. A korai diagnózis kulcsszerepet játszik a betegség tüneteinek megelőzésében vagy mérséklésében. Ez a rendkívül elterjedt kórkép világszerte milliókat érint, és sok esetben akár egy évtized is eltelhet, mielőtt a megfelelő orvosi értékelést elvégeznék.

Egy újonnan készült kutatás felfedett egy olyan tünetet, amelyről sokan talán még nem hallottak, viszont alapvető szerepet játszhat a betegség otthoni azonosításában.

Szakemberek szerint a mindennapi tevékenységek során a szagok érzékelésének megváltozása a betegségre utalhat. Különösen a zuhany alatt. A jelentés szerint a vízzel való érintkezés felerősíti az olyan termékek illatát, mint a szappanok, krémek vagy samponok, így ha nehézséget okoz ezeknek az aromáknak a felismerése , az összefüggésbe hozható az Alzheimer-kór okozta állapotromlással.

Ez azért van, mert ez az állapot károsítja az agy olyan területeit, mint a hippocampus és az entorhinális kéreg, melyek az emlékek és az érzékszervi élmények feldolgozásáért felelősek. A tünetek azonban nem mindig ugyanazt a mintát követik, mivel személyenként eltérőek lehetnek.

A tanulmány szerzője, Rachel Pacyna hangsúlyozta a 40 és 60 év közötti emberek tüneteinek azonosításának fontosságát, hogy hatékonyabb orvosi beavatkozásokat lehessen kezdeményezni és új kutatási irányokat lehessen megnyitni.

Ez a tudományos áttörés egy innovatív és megfizethető megoldást kínál egy potenciális neurológiai állapot követésére: a szaglás érzékelésének nyomon követését a napi rutin során. A kutatók úgy vélik, hogy a szaglás csökkenése fontos jelzővé válhat az Alzheimer-kór korai felfedezésében.

Related posts