A rendezvény szervezői is meglepetten tapasztalták, hogy zökkenőmentesen lebonyolíthatták a mini-Pride-ot az Andrássy úton.

Május 17-e a homofóbia, transzfóbia és bifóbia elleni világnap, amely különleges alkalmat kínál arra, hogy kifejezzük szolidaritásunkat az LMBTQ-közösséggel. Ezen a szombaton négy civil szervezet – az Amnesty International Magyarország, a Háttér Társaság, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért – Budapestre vonult, hogy hangot adjon a diszkriminációval szembeni ellenszegülésének. A demonstráció célja, hogy felhívja a figyelmet az LMBTQ-közösség jogi egyenlőtlenségeire, valamint hogy tiltakozzon azok a jogszabályok ellen, amelyek korlátozzák a közösség tagjainak jogait. Ezen a napon egyesült a közösség, hogy együtt küzdjön a szabad gyülekezés és az egyenlőségért.
Az új jogszabály értelmében tilos olyan gyűléseket tartani, amelyek sértik a gyermekek védelméről szóló törvényt. E törvény keretein belül a homoszexualitás megjelenítését is érintő tilalom érvényesül, ami miatt Magyarország ellen kötelezettségszegési eljárás zajlik. A gyűlésre vonatkozó korlátozás indoklása szerint ez a lépés azért szükséges, hogy garantálják: az ország területén csak olyan események kerülhessenek megrendezésre, amelyek tiszteletben tartják a gyermekek testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez fűződő jogait.
Akik ilyen jellegű gyűléseket szerveznek vagy részt vesznek rajtuk, azok jogsértést követnek el, ami pénzbírságot vonhat maga után. Ezt a bírságot adóként kell behajtani, és az így befolyt összeget a gyermekvédelmi célokra kell felhasználni. A hatóságok arckép-analizáló technológiákat alkalmazva képesek azonosítani a jogsértőket.
Ehhez képest szombaton a négy civil szervezet szivárványos zászló alatt vonult fel, kifejezetten az LMBTQ-közösség jogainak védelmében. A demonstráció megvalósulásáról Hegyi Szabolcsot, a Társaság a Szabadságjogokért gyülekezési jogi szakértőjét faggattuk.