Természetesen! Íme egy egyedi változata a "A hogyishívják - Szénási Sándor jegyzete" címnek: **"A Ki-is-Ő - Szénási Sándor gondolatai"** Ez a cím egyfajta játékosságot is sugall, miközben megtartja az eredeti üzenetet. Ha szeretnél, mondhatok többet is
Vannak, akik úgy vélik, hogy a tudás helyett a bizalom, amely a nemtudásból fakad, a helyes irányvonal. Egy északi országban például egy taxisofőr mesélte, hogy számára természetes, ha nem tudja, ki a jelenlegi miniszterelnök, amíg a dolgok rendben zajlanak. Csak akkor érdemes megjegyezni a nevét, ha tönkretette a gazdaságot, ha korrumpálódott, vagy ha árulást követett el a hazájával szemben.
Ennek fényében a magyar tüntető követelése kissé bizarr színezetet kap, mindenesetre ebben az országban egy északi taxis túlinformáltsággal küzdene, valamint égető honvággyal.
Nekem is hasonló érzés kavarog a szívemben: felsejlik bennem egy mély, égető honvágy.
Mindenki szabadon formálhatja a véleményét, ám egy tény világos: azok az elnökök, akiket ismerünk, nem követtek el hazaárulást, nem süllyedtek a korrupció mocsarába, és nem bizonyultak erkölcsileg megkérdőjelezhetőnek. Mádl Ferenc neve is ott szerepel a listán, bár némileg halványan, míg Sólyom László és Göncz Árpád markánsan hozzájárultak a pozíció méltóságához, mindketten sajátos módon, és nem mentesen a vitáktól. Ha távolabbról szemléljük a helyzetet, a két személy közötti különbség annyiban is megnyilvánul, hogy eltérő háttérrel érkeztek, s ez befolyásolta hitvallásukat is: Sólyom, jogtudósként, a jog és az erős intézmények melletti elköteleződést képviselte, míg Göncz, íróként és fordítóként, az alapvető igazságérzetre helyezte a hangsúlyt. Mégis, mindketten ugyanannak a minőségi politikai szövetnek a részei, amelynek színei és árnyalatai egymást kiegészítve formálják a közéletet.
Most itt áll ez az egyén, akit O.V. azért választott, mert vele kapcsolatban kevesebb probléma merül fel, mint azokkal a házinyulakkal, akik bár szintén teljesen megfeleltek a NER elvárásainak, viszont alig mozdultak ki a helyükről. A jelenlegi elnök viszont ott marad, ahol elhelyezték.
A nevét tudni jó lenne?
Ez a figura eddig három figyelemre méltó dolgot cselekedett: először is, hamis információkat terjesztett az apja múltjáról, másodszor, olyan sebességgel írta alá a NER-törvényeket, hogy valószínűleg még a tartalmukkal sem volt tisztában, és végül, méltatlankodva vette tudomásul, hogy egy posztban őt egy zsák fingnak titulálták. A poszt valóban durva, és kétségtelen, hogy az elnök egy ostoba figura, akinek hiányzik a méltósága ahhoz, hogy felülemelkedjen a helyzeteken, és aki nem rendelkezik elegendő intelligenciával ahhoz, hogy belássa: éppen az ő sápítozása táplálja ezt a kínos megjegyzést.
Nem sok minden jut eszünkbe róla. Amikor Sólyom Lászlóra és Göncz Árpádra gondolunk, az elnöki szék úgy tűnik, üresen áll.