A Facebook döntése értelmében megszűnnek a tényellenőrző csoportok, ami jelentős változást hoz a platformon.


Mark Zuckerberg ezentúl Donald Trump elnökkel vállvetve dolgozna.

A Meta bejelentette, hogy megszünteti a tényellenőrzői rendszert, ezzel "jelentős mértékben csökkenti a cenzúra mértékét", és várhatóan több politikai tartalom fog megjelenni különböző platformjain, mint például a Facebook és az Instagram. Mark Zuckerberg szavai szerint ez a lépés új lehetőségeket teremt a felhasználók számára a politikai diskurzusban.

A vezérigazgató videóüzenetében kifejtette, hogy Trump visszatérése után a platformok prioritásként kezelik a szólásszabadságot, és eltávolítják a tényellenőrzőket. E helyett egy új megoldás kerül bevezetésre, amely lehetőséget ad arra, hogy a felhasználók maguk ellenőrizzék a különböző tartalmakat, hasonlóan az X platformhoz - számolt be róla a The Guardian.

Zuckerberg véleménye szerint a Meta tényellenőrzői politikai elfogultsága inkább aláásta a bizalmat, mintsem hogy megerősítette volna azt. A vállalat tartalommoderációs csapatait most Kaliforniából Texasba költöztetik, mivel a vezérigazgató szerint ott kisebb eséllyel kell szembenézniük a tényellenőrzők elfogultságával. Emellett hozzátette, hogy a Meta moderációs irányelveinek átalakítása következtében várhatóan "kevesebb problémás tartalmat fognak kiszűrni".

Zuckerberg egy friss nyilatkozatában bejelentette, hogy a Meta bizonyos korlátozásokat felold a "mainstream diskurzushoz nem illeszkedő" témák terén. Kiemelte, hogy a bevándorlás és a nemek közötti egyenlőség kérdéseiben elengedhetetlen az emberek véleményének és tapasztalatainak megosztása. Azt is hozzátette, hogy "Trump elnökkel együttműködve" reagálni fognak azokra a kormányokra, amelyek az amerikai vállalatok számára kedvezőtlen intézkedéseket hoznak, és amelyek a cenzúra fokozását célozzák meg.

Szerinte az Európai Unióban "egyre inkább teret nyer a cenzúra intézményesítése", ami megnehezíti, hogy "valódi innovációt valósítsunk meg". Kiemelte, hogy "a latin-amerikai államokban léteznek titkos bíróságok, amelyek arra kötelezhetik a cégeket, hogy diszkréten távolítsanak el bizonyos tartalmakat a platformjaikról".

A bejelentést néhány nappal azután tették közzé, hogy Nick Clegg bejelentette lemondását a Meta globális ügyekért felelős elnöki posztjáról. Clegg helyét a republikánus Joel Kaplan vette át.

Ötperces nyilatkozatában Zuckerberg kitért más tartalmakra is, a drogok, a terrorizmus és a gyerekek kizsákmányolása például mind olyan témák, amelyeket állítása szerint továbbra is komolyan vesznek és felelősségteljesen kezelnek.

Related posts