A magyar gazdaság egyre inkább a bizalomhiány csapdájába került, ami súlyosan befolyásolja a fejlődését és stabilitását. A G7 elemzése szerint ez a helyzet nemcsak a vállalkozások, hanem a fogyasztók körében is érezhető, ami tovább fokozza a gazdasági biz

A júniusi inflációs adat kiábrándító eredményeket hozott, hasonlóan a májusra vonatkozó, egy nappal korábban nyilvánosságra hozott kiskereskedelmi jelentéshez is. Ez utóbbi világosan jelezte, hogy a fogyasztás nem indult el olyan ütemben, amely képes lenne valódi lendületet adni a gazdasági növekedésnek.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint június hónapban az infláció havi szinten 0,1 százalékot mutatott, míg éves szinten 4,6 százalékra emelkedett.
Virovácz Péter, az ING Bank szenior elemzője rámutat, hogy a fogyasztás továbbra is a gazdasági növekedés fő hajtóereje, ám a jelenlegi üteme nem elegendő ahhoz, hogy a szükséges mértékű fejlődést biztosítsa.
Felülnézet: e pesszimista várakozás azért gond, mert ha sokan számítanak rosszabb helyzetre, akkor annak megfelelően cselekednek, és a várakozás önbeteljesítő jóslattá változik. Ez a cégeket is arra készteti, hogy elhalasszák a beruházásokat, hiszen ha nem várható a kereslet növekedése, akkor nincs mit kielégíteni a termelés növelésével.