Az állatkert vadállatmentői összesen 2606 állat életét mentették meg, ezzel hozzájárulva a fajok megőrzéséhez és az ökoszisztémák védelméhez.
A Házasság első látásra sztárja, Gerje, most először osztotta meg közönségével a legújabb kedvesével készült közös pillanatát: a pár egy gyönyörű helyszínen, kéz a kézben élvezte a romantikus együttlétet.
A madarak között a legnagyobb segítségnyújtásban a feketerigók (160 egyed) és a fehér gólyák (44 egyed) részesültek. Emellett számos egyéb faj, mint a füleskuvikok, kuvikok, törpegémek, rétisasok, gyurgyalagok, uhuk, gyöngybaglyok, kerecsensólyomok, parlagi sasok, fekete gólyák, darázsölyvek, kék vércsék, pusztai ölyvek, szerecsensirályok, uráli baglyok, túzokok és vándorsólymok is megtalálhatók a megmentett állatok listáján.
A mentett emlősök több mint fele keleti sün volt: összesen 598 tűskéshátúról gondoskodtak. Segítséget kapott még 449 denevér 14 különböző fajból, valamint mókusok, különféle pelék és egy hód is. Emellett két mentett vadmacska is bekerült a fővárosi állatkertbe. Őket júniusban találták a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság (DDNPI) szakemberei Somogy vármegyében, Szenna közelében. A kölykök felnevelését az állatkert vadállatmentéssel foglalkozó szakemberei fejezték be, és október közepén engedték el őket a Zselickisfalud melletti Kardosfán - írták.
A tavalyi év az állatkerti vadállatmentés kezdetei óta minden idők második legmagasabb éves számát produkálta. Ennél több mentett állat csak 2021-ben került be az állatkertbe, akkor 120 faj 2624 egyedének segítettek a vadállatmentő központban. Az elmúlt tíz évben több mint 21 ezer mentett állatról gondoskodtak a szakemberek.
A sérült, legyengült, elárvult, vagy más okok miatt segítségre szoruló állatokat a fővárosi állatkert vadállatmentő központjában rehabilitálják: meggyógyítják, felerősítik, vagy felnevelik őket. Cél az, hogy az állatok ismét emberi segítség nélkül boldoguljanak a természetben - áll a közleményben.